Aktualności

Energa SA utrzymuje pozycję w Rankingu „70 Emerging Markets”

13.06.2017
Spółka, jako jedyna z sektora energetycznego w Polsce, po raz kolejny została doceniona za działalność w obszarze środowiskowym, społecznym i ładu korporacyjnego. Ranking „70 Emerging Markets”, w którym jest obecna ENERGA, stanowi zestawienie podmiotów z rynków wschodzących o najbardziej zaawansowanym rozwoju w zakresie ESG (ang.
czytaj dalej »

Raport roczny online za 2016 rok

22.05.2017
Zapraszamy do zapoznania się z internetową wersją raportu rocznego za 2016 rok, w którym podsumowane zostały najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia minionego roku. Tegoroczna odsłona interaktywnego raportu zyskała nową, lżejszą formę graficzną, a treści zostały zaprezentowane w atrakcyjnej i łatwej do przyswojenia formie.
czytaj dalej »

Pierwszy kwartał Grupy Energa: wzrost zysku i przychodów

10.05.2017
Ponad 300 mln zł zysku netto, wyższe przychody ze sprzedaży oraz wzrost wyników kluczowego dla Grupy Energa Segmentu Dystrybucji. To główne rezultaty działalności Grupy w I kwartale 2017 roku. Spółka przeprowadziła udaną emisję euroobligacji o wartości 300 mln euro, dzięki czemu pozyskała dodatkowe środki, głównie na inwestycje w dystrybucji.
czytaj dalej »

Energa z nagrodą Producent Roku 2016

06.04.2017
Po raz kolejny Energa wraca z nagrodą z Wielkiej Gali „Liderzy Świata Energii i Produkcji”, która odbyła się w ramach XXV Konferencji Energetycznej EuroPOWER. W tym roku wyróżnienie w konkursie Liderzy Świata Energii przyznano Grupie z Gdańska w kategorii Producent Roku.
czytaj dalej »

Energa uruchomiła pierwszy carsharing aut elektrycznych

03.04.2017
Energa uruchomiła w Gdańsku usługę wynajmu samochodów, w której dostępne są jedynie auta elektryczne. To pierwsza taka usługa w Polsce. Cena za wypożyczenie „elektryka” zależy od modelu i waha się od  27 do 35 zł za godzinę - bez limitu przejechanych kilometrów.
czytaj dalej »