Aktualności

Czat inwestorski z Zarządem Grupy ENERGA

08.11.2016
4 listopada br. odbył się czat inwestorski, czyli dialog Spółki z jej obecnymi lub potencjalnymi akcjonariuszami za pośrednictwem internetu.  To formuła szczególnie preferowana przez inwestorów indywidulanych, stąd współorganizatorem czatu było Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
czytaj dalej »

Animator Emitenta dla walorów ENERGA SA

02.11.2016
W dniu 1 listopada 2016 ENERGA SA rozpoczęła współpracę z Trigon Dom Maklerski S.A. w zakresie pełnienia funkcji animatora emitenta w odniesieniu do akcji ENERGA SA notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
czytaj dalej »

Trigon rekomenduje "Trzymaj"

25.10.2016
Analitycy Domu Maklerskiego Trigon w raporcie z dnia 24 października br. rekomendują „Trzymaj” i obniżają cenę docelową akcji ENERGA SA do 8,00 zł. W dniu wydania raportu cena akcji na zamknięciu sesji wynosiła 8,32 zł.
czytaj dalej »

Trzeci kwartał 2016 potwierdza stabilny rozwój Grupy Energa

19.10.2016
Grupa Energa zanotowała stabilne wyniki operacyjne za trzeci kwartał 2016 roku. Podobny w ujęciu rok do roku był wynik EBITDA w kluczowym Segmencie Dystrybucji. Niższa w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej była EBITDA Segmentów Sprzedaży i Wytwarzania, co pokazują szacunkowe dane finansowe Grupy za okres lipiec-wrzesień 2016.
czytaj dalej »

Grupa Energa z prestiżowym certyfikatem EMAS powitana w rejestrze Komisji Europejskiej

05.10.2016
Komisja Europejska oficjalnie potwierdziła obecność Grupy Energa w prestiżowym systemie ekozarządzania i audytu - EMAS. Przynależność do systemu jest najwyższym ekologicznym wyróżnieniem dla przedsiębiorstw oraz instytucji niekomercyjnych. Energa jest pierwszą grupą energetyczną w Polsce, która w całości przystąpiła do tej prestiżowej certyfikacji środowiskowej. Wręczenie Grupie Energa certyfikatu potwierdzającego rejestrację odbyło się w czerwcu br.W spotkaniu uczestniczył Wiceminister Środowiska Mariusz Gajda oraz Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska Krzysztof Lissowski. Energę reprezentował Dariusz Kaśków, Prezes Zarządu.
czytaj dalej »